Parça Kontör Bayiliği

Parça Kontör BayiliğiFaturasız hat sahibi olan her birey düzenli aralıklarla kontör yüklemek zorundadır. Şu sıralar cep tl yükleme olarak anılan bu uygulamanın aynı özellikleri ile ön plana çıkan parça kontör sistemi de mevcuttur. Kontör yükleme işlemleri kişiye manuel tutarlar yükleme şansı sunduğu için standart cep tl yüklemesi ile karşılaştırılamayacak kadar karlıdır. Örneğin operatörler kullanıcılarına 30 TL'den başlayan fiyatlarla cep tl yükleme imkanı sunarken kontör yazılımı imkanları ile kullanıcıya dilediği kadar kontör atılabilmektedir. Böylece bireyin satın aldığı paket tutarı 20 TL ile çalışabilen ses, sms, internet aktifliği barındırırken fazladan 10 TL ödemesine de gerek kalmamaktadır. Kontör bayi olarak hiçbir ek fiziksel güç, işçi çalıştırmaya ihtiyaç duymadan bu sistemi mevcut işyerinizde kurabilir ve kontör satışından elde edilen kar marjlarından faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda Parça Kontör Bayiliği ile ilgili merak edilenleri soru cevap tekniğini kullanarak yanıtlamaya özen göstereceğiz.

Parça Kontör Bayiliği ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

Aşağıda en çok merak edilen sorular ve yanıtları bir araya getirerek en anlaşılabilir bir dille anlatmaya çalıştık. Sizler de kontör fabrikasının sunduğu bu avantajlı dünyaya katılarak mevcut işletmelerinizdeki kar oranınızı arttırabilirsiniz.

Kontör Bayiliği Nedir?

 • Toptan parça kontör satışını yapan firmalardan bayilik alarak kar elde edebileceğiniz bir sistemdir.

  Hangi Operatörleri Kapsar?

 • Satın aldığınız toptan parça kontör imkanı sunan firmanın genel hizmet kapsamına göre değişir. Genelde en çok satış hacmine sahip Turkcell, , Vodafone ve Türk Telekom Operatörlerini kapsamakla beraber bazı toptan parça kontör firmaları bunlara ek olarak KKTC Turkcell gibi diğer operatörleri de bünyesine almıştır.

  Toptan Parça Kontör Bayiliği Veren Firmalar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

  Siz parça kontör satış imkanlarını toptan satış imkanı sunan bu firmalardan satın alacaksınız. Onlar bizzat operatörlerle iletişime geçerek, onların sistemlerine giriş izni hakkı alabilen daha büyük firmalardır. Anlaşmalarında cep telefonu operatörlerinden kontör satışı yapabilmekle kalmazlar kendilerine alt bayi oluşturarak daha fazla kar elde edebilen büyük şirketlerdir. Örneğin siz "A" firmasından parça kontör bayiliği alacaksanız onun kural ve fiyat politikasına ek olarak onların Api Kontör yazılımını da kullanmış olacaksınız. Kısacası A firmasının sistemi üzerinden parça kontör satışı yaparak kar elde edeceksiniz. Onlarda size ve sizin gibi bayilik verdiği diğer alt bayilerin satışlarından kar elde edecekler.

  SMS Paketi de Satabilir miyim?

 • Evet bu bayilik sistemleri ile birlikte SMS paketlerinin de satışını tek tık imkanı ile yakalamış olacaksınız.

  İnternet Paketi de Satabilir miyim?

  Evet müşterilerinize internet paketleri de satabileceksiniz. Müşterinin sahip olduğu internet paketleri fiyatı parça kontör sisteminde daha ucuzdur. Bu nedenle hem siz hem de müşteriniz daha karlı çıkmaktadır.

  Konuşma Paketi de Satabilir miyim?

  Elbette satabilirsiniz. Operatörlerin sunduğu A'dan Z'ye tüm konuşma paketlerini bayilik sistemi ile satabileceksiniz. Üstelik satarken hem siz kar elde edeceksiniz hem de sizden parça kontör alan bireysel müşterileriniz.

  Parça Kontör Bayiliği Neden Karlıdır?

 • Bu soruya cevap verirken şu şekilde bir giriş yapabiliriz. Bildiğiniz gibi marketlerde kontör yükleme imkanları sunulmaktadır. Bu marketler Türkiye'nin en büyük seri zincir sistemine sahip olmalarına karşın parça kontör işine de el atmıştır. Bu marketler de toptan parça kontör bayiliği alarak marketlerinde +1 kar elde edecek daha yöntem elde etmişlerdir. Aslında onlar da operatörlerle anlaşma yaparak toptan bayilik almamışlardır. Operatörlerle anlaşan diğer toptan kontör firmalarından alt bayilik almışlardır. Elbette bu tüm marketler için geçerli değildir.

 • Neden karlıdır kısmına gelecek olursak;
 • Her sattığınız kontör'den en az 1 TL en fazla 2 TL kar elde edebilirsiniz. En az 1 - en fazla 2 TL olmasının sebebi sattığınız parça kontörün büyüklüğüne göre değişir. Yani şöyle örnekleyebiliriz; tek seferde 15 TL parça kontör satıyorsanız bundan 1 TL sizin karınız olur. 30 TL değerinde kontör satıyorsanız sizin karınız 2 TL olur.
 • Adet bazında ne kadar çok konuşma paketi, sms paketi, internet paketi, parça kontör sayısı satarsanız her bir işlem başına kar elde edebilirsiniz. Örneğin günde 100 kişiye ortalama bir paket ya da ortalama bir parça kontör satışı yaparsanız bunun her gün size getireceği net kar ortalama 100 TL'dir.
 • Kısacası ne kadar çok satış adedi yaparsanız o kadar çok kar elde edersiniz.


 • Parça Kontör Bayiliği Kimler Alabilir?

  Bireysel olarak satın alamazsınız. Vergi kaydınız olması gereklidir. Vergi mükellefi iseniz meslek ve sektörünüz fark etmeksizin; örneğin büfe, tekel bayi, bakkal vs gibi işletme sahibi iseniz bayiliğe başvurabilirsiniz.

  Bayilik Başvurusu için Gerekenler Nelerdir?

 • TC No
 • Vergi No
 • Cep No
 • Varsa iş tel no
 • Mail adresi


 • Bayilik Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?

  Alt parça kontör bayiliği için bir üst toptan bayi kontörlüğü satışı yapan firmalardan birini tercih edebilirsiniz. Tercihinizden sonra her toptan bayide online başvuru kanalı vardır. Online başvuru formuna vergi numaranız dahil tüm bilgileri girdikten sonra en kısa sürede firma tarafından aranırsınız ve bayiliğiniz başlatılır.

  Yorumlar (0)

  Henüz onaylanmış yorum yok!
  Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

  Yorum Yazın

  BAYİ BAŞVURUSU